Otsing

 

oktoober 2021
E T K N R L P
« jaan    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Rubriigid

Viited

Arhiiv

E-mälumäng Eesti Vabariik – 95

 

27. märts 2013 on priiuse põlistumise päev, kui taasiseseisvunud Eesti Vabariik on olnud kauem vaba kui olime maailmasõdade vahelisel perioodil 24. veebruar 1918 – 17. juuni 1940. Kuupäevad on ühe riigi ajaloos olulised verstapostid. Samasugused verstapostid on ka kultuurimälestised, mis ajaloo tunnistajatena räägivad meile Eestist eile ja täna.

Tähistamaks seda erilist päeva, kutsub kultuuripärandi aasta koostöös Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aasta toimkonnaga 27. märtsil kõiki üksteisega mõõtu võtma harivas e-mälumängus. Mälumäng on retkeks ajamasinaga, panemaks proovile oma teadmised Eesti ajalooga seotud kultuurimälestiste ja nende lugude tundmises. Mälumänguga tähistame Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva.

Interaktiivne valikvastustega mälumäng toimub 27. märtsil 24 tunni jooksul aadressil malumang.postimees.ee, kus 30-le küsimusele vastamiseks on osavõtjatel aega pool tundi. Küsimused ja vastusevariandid on üles ehitatud nii, et seniseid teadmisi ja loogikat appi võttes oleks võimalik õige vastus välja nuputada. Igal küsimusel on neli valikvastust, millest õige on vaid üks. Teadmisteproovis tuleb ette pildiülesandeid, kasutada saab geograafilisi teadmisi, abi võib olla nii koolis õpitust kui vanaemalt kuuldud lugudest.

Osalejad

Mälumängu oodatakse mängima nii täiskasvanuid kui ka gümnasiste ja põhikooli õpilasi. Kõik koolid, klassid, ettevõtted, asutused, seltsid ja sõpruskonnad on oodatud moodustama võistkondi, et ühiselt tähistada nii kultuuripärandi aastat kui ka valmistuda Eesti 100. sünnipäevaks. Mälumängu saab mängida nii Eestist kui ka mujalt!

Et moodustada võistkond, peab ühest koolist osalema vähemalt 5 õpilast ning edukaim kool selgitatakse välja reastades koolide keskmised punktisummad. Sama kehtib teiste võistkondade puhul – osalema peab vähemalt 5 inimest, ülempiiri ei ole. Kui koolid tahavad osaleda nt klasside arvestuses, siis tuleb kooli reale märkida kooli nimi ning võistkonna reale näiteks „Mustamäe Gümnaasium 10b“. Täpsemad juhised võistkonna moodustamise ja punktiarvestuse kohta on kirjas mängu reeglites.

Auhinnad

Mälumängus osalejatele on Eesti kultuuri- ja mäluasutused pannud välja rikkaliku, 95 erinevast auhinnast koosneva auhinnafondi. Peaauhinnad erinevate kategooriate võitjatele on Viljandi Folgi folgipassid. Lisaks on auhinnafondis folgi päevapassid, teater Ugala ning rahvusooper Estonia piletid, arvukalt pääsmeid muuseumidesse, samuti rikkalik valik kultuuripärandit tutvustavaid raamatuid.

Parimat võistkonda ootab Eesti Meremuuseumis ees põnev programm “Salajane koostöö Soomega”. Tublimale koolile on Eesti Meremuuseum pannud välja vabalt valitud haridusprogrammi 25-le õpilasele koos lõunasöögiga Lennusadamas.

Õiged vastused koos kommentaaridega avaldatakse kõigile, jutustamaks meie kultuuripärandi lugusid läbi kultuurimälestiste keele.

Mälumängu lehekülg malumang.postimees.ee avaneb 27. märtsil kell 00.00 ja jääb avatuks täpselt 24 tundi.